Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa, także dla najmłodszych. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, kotki, pielęgniarki, kowbojki, żołnierzy, policjantów, Batmana, Myszka Miki i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.
Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech. Następny bal już za rok!!!
Nowa galeria Bal karnawałowy - przedszkolaki została dodana do albumu fotograficznego
We wtorek i środę tj. 2 i 3 lutego z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w Nowej Cerkwi odbywała się zbiórka pieniędzy na malutkiego Aleksandra Lewandowskiego, który choruje na SMA typu 2 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jego rodzice zbierają pieniążki na najdroższy lek świata, który można podać do momentu, kiedy dziecko nie przekroczy 13,5 kg. Ten lek spowoduje, że choroba może się zatrzymać i Oleczek będzie miał szansę na dużą sprawność motoryczną, nie podanie leku może skutkować ogromną niepełnosprawnością lub nawet śmiercią. Zastrzyk, o którym mowa kosztuje aż 9 500 000zł i może zostać podany w Polsce.
Nie wiem jakich słów użyć, żeby podziękować za ogromne zaangażowanie zarówno dzieci, jak i Państwa – wspaniałych rodziców, a także pracowników szkoły. Po pierwsze bez osób, które upiekły wspaniałe ciasta – dzieła sztuki, akcja w ogóle nie byłaby możliwa, więc przede wszystkim :
Naszej Julce Mgłosiek z klasy III, która SAMA upiekła babeczki,
Alicji Kamrowskiej z klasy VIII, która wraz z babcią upiekła pyszne ciasto
Pani Ewie Gajdus i Nikodemowi
Pani Małgorzacie Gwizdała i Nikodemowi
Pani Karolinie Czaja i córkom
Pani Kindze Bonin i Lence
Pani Justynie Jażdżewskiej i Emilce
Pani Elżbiecie Bonin
Pani Dorocie Naumowicz
należą się PRZEOGROMNE PODZIĘKOWANIA: za poświęcony czas, stworzenie przepysznych słodkości, wielkie serce i wrażliwość a także dostarczenie ciast do szkoły. Dobro zawsze wraca, niech też znajdzie drogę do Was wszystkich.
Po drugie pragnę docenić wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy często wrzucając całą zawartość swoich domowych skarbonek, wsparli zbiórkę. Dziękuję Wam Kochani.
Kolejno bardzo dziękuję Panu Wójtowi Piotrowi Lanieckiemu za możliwość rozprowadzania słodkości wśród pracowników Urzędu Gminy w Morzeszczynie – w reżimie sanitarnym oczywiście. Podziękowania dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.
Niestety nie mogę przekazać jeszcze łącznie zebranej kwoty, puszka została przekazana ojcu chłopca i czekamy na informację o szczegółach.
Dyrektor Szkoły
Urszula Bielska Brodnicka
Nowa galeria Nasza praca na świetlicy została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Egzaminy próbne klasy 8 została dodana do albumu fotograficznego
Kochani za nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie. Odbył się on pod hasłem „Gramy z głową”, ponieważ pieniądze, które zostały zebrane zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym roku ogromne podziękowania należą się:
Alicji Kamrowskiej
Nikoli Beringer
Agnieszce Fraszkiewicz
Marysi Szwarc
Nikoli Stawickiej
Klaudii Wiśniewskiej
Piotrowi Brunke
Maji Czaja
ORAZ ICH RODZICOM PRZEDE WSZYSTKIM.
Niestraszne były im niskie temperatury, silny wiatr i pustki na ulicach. Dzielni wolontariusze poświęcili swój wolny czas, wymarzli, ale wykonali kawał dobrej roboty i łącznie zebrali 5062,90 zł. Trzeba zaznaczyć, że Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z naszej szkoły stanowili zdecydowaną większość wolontariuszy w całej naszej gminie. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!! I oby tak dalej!!
W dniu Święta Babci i Dziadka od wnuków serdeczne życzenia: spełnienia marzeń, dużo zdrowia.
Dzisiaj, nie psocimy, tylko dobrze Wam życzymy.
Całujemy Was serdecznie, żyjcie nam długowiecznie.
Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki i uczniowie klas 1 - 3 ze względu na pandemię niestety, ale nie mogły gościć swoich Babć oraz Dziadków w przedszkolu. Dlatego też przygotowały on- line specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Przygotowali również dla swoich kochanych Babć oraz Dziadków samodzielnie wykonane przez siebie upominki z pięknymi życzeniami.
Wczoraj i dzisiaj 2 grupy przedszkolne odwiedziły szkolną pracownię komputerową.
Przedszkolaki poznawały zasady pracy przy komputerach. Zobaczyliśmy, iż możemy bawić się i jednocześnie uczyć. Skorzystaliśmy z komputerów i monitora interaktywnego. Świetnie się bawiliśmy. Bardzo chętnie wrócimy tutaj na kolejne lekcje.
W ostatnich dniach odwiedził nas Mikołaj. Już wczoraj Mikołaj przyniósł nam słodkie prezenty. Byliśmy jednak bardzo grzeczni i dzisiaj gdy wyszliśmy na obiad Mikołaj znowu się pojawił. W sali pod choinką zastaliśmy całą masę kolejnych prezentów. Mikołaj niestety nie mógł na nas czekać i szybko pospieszył do swoich reniferków. Jednak w ostatniej chwili zobaczyliśmy go jak zapukał do nas w okno. Zaglądnął i pomachał nam na pożegnanie rękami.
Dziękujemy bardzo Mikołaju
Niezwykłe eksperymenty, skupienie jak w laboratorium, zaskakujące doświadczenia. Tak dzieci z przedszkola oraz klasy I poznawały sekrety chemii oraz innych zjawisk naukowych – „Mroźne eksperymenty".
Mrożące krew w żyłach eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem w rolach głównych, Chemiczne czary-mary i ... Harry! - teatralizowany pokaz prezentujący fascynujące doświadczenia oraz tajemnice magów naukowym (przymrużonym) okiem.
Szalony Naukowiec zabrał dzieci w podróż do krainy lodu, który nigdy się nie topi. Na dodatek będzie to bardzo zimny lód o temperaturze – 78 C. Poznaliśmy właściwości suchego lodu, wzięliśmy kąpiel w chłodnej mgle, zmieniliśmy kolory dymiących substancji. Następnie dzieci udały się w podróż do krainy Królowej Śniegu, która miała niezwykłą moc zamiany wszystkiego w lód. Obserwowaliśmy mroźne właściwości ciekłego azotu. Zmierzyliśmy się z temperaturą – 196 C. Obserwowaliśmy co się dzieje z napompowanym balonem – pod wpływem ciekłego azotu kurczy się, a następnie wraca do poprzedniego wyglądu. Poznaliśmy również naczynia oraz narzędzia, którymi posługują się naukowcy.
Tak wspaniale bawiły się i edukowały dzieci. Szkoła dba o wszechstronny, szeroki rozwój swoich podopiecznych. Tego typu zajęcia kształtują już na wczesnym etapie u dzieci zainteresowanie nauką oraz postrzegają ją nie jako nudne zajęcie ale ciekawą przygodę.
Kochani, niedawno ogłosiliśmy konkurs dla klas IV –VI na świąteczne ozdoby.
Wpłynęło 11 prac od 7 uczniów, dodatkowo wolontariusze i pracownicy szkoły również zrobili piękne świąteczne ozdoby. Z otrzymanych prac zrobiliśmy 13 bożonarodzeniowych zestawów, które zostały wystawione na licytację charytatywną dla Olusia Lewandowskiego. Wszystkie prace zostały sprzedane i łącznie udało nam się zdobyć 260 zł na konto potrzebującego dziecka. Poszczególne zestawy zdobyły następujące kwoty:
Wszystkim, którzy przynieśli prace na ten szczytny cel bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca!!!!
Wszystkie prace, które zostały zakwalifikowane na konkurs zostaną nagrodzone.
Szczególne podziękowania dla Marty Domert za umieszczanie wykonanych prac na stronie licytacji i ich stały nadzór.
Dyrektor szkoły Urszula Bielska - Brodnicka
wraz zorganizatorem pedagog Moniką Domert
Dzisiaj w przedszkolu odbyły się zajęcia naukowe. Wyczarowaliśmy chmurki i duuuże chmury. Poznaliśmy co to suchy lód i do czego służy ciekły azot. Radości i śmiechu było co niemiara.
Poznaliśmy naczynia i narzędzia, którymi posługują się naukowcy. Bardzo dziękujemy za pokaz oraz pomocy przy eksperymentach.
W przedszkolu przygotowania do świąt powoli nabierają tempa. Dzieci wykonały własnoręcznie zrobione bombki, którymi to udekorowały klasową choinkę.
Dobrze jest pokazać dzieciom, że najważniejszy jest czas i uwaga jakie poświęcamy sobie, gdy wspólnie wykonujemy choinkowe dekoracje. Sklepy pełne są takich towarów, każdy może po prostu iść i kupić podarunek. Ale czyż może się on równać z własnoręcznie zrobioną bombką?
Na każdej domowej, świątecznej choince koniecznie powinny zawisnąć kolorowe ozdoby choinkowe wykonane przez przedszkolaków. Takie ozdoby są niezwykle efektowne, kosztują niewiele a ich wykonanie nie zajmuje zbyt wiele czasu. A ileż radości sprawi widok choinki z własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Robienie stroików n
Nasze bombkia choinkę jest wspaniałą zabawą dla dzieci jak i dla niektórych dorosłych.
4 grudnia (piątek) w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu czerwono i ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … Jest!!! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci.
Następną atrakcją tego niezwykłego dnia było przepiękne udekorowanie pierniczków przez dzieci, które wcześniej upiekły je w przedszkolu.
Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Cerkwi wraz z rodzicami czynnie włączyli się do akcji charytatywnej "Oluś pokona SMA". Własnoręcznie wykonali na licytację piękne ozdoby świąteczne. Zapraszamy do trwających licytacji na facebooku.
Szanowni Rodzice
Już tylko do 11 listopada 2020r. można oddawać głosy na projekt sfinansowany przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej "Pod biało-czerwoną".
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce pod warunkiem, że mieszkańcy dołączą do projektu.
Aby wziąć udział w akcji i wesprzeć Gminę Morzeszczyn należy oddać głos poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/
Bardzo prosimy o wsparcie dla naszej gminy. Z góry wszystkim, którzy zagłosuj, bardzo dziękujemy.
Dyrektor szkoły Urszula Bielska - Brodnicka
Drodzy uczniowie klas 4 - 8!
W naszej szkole została uruchomiona platforma edukacyjna Google Classroom.
Na tej platformie nauczyciele będą publikować dla Was materiały i zadania do wykonania. Każdy/każda z Was ma utworzone własne konto. Instrukcja jak się zalogować do swojego konta została umieszczona w ogłoszeniu dostępnym w e-dzienniku.
Szanowni rodzice
W związku z przejściem na tzw. ZDALNE NAUCZANIE w kl. 4 - 8, od 26.10.2020 (poniedziałek) do ....... proszę o pilny kontakt osoby, które są zainteresowane wypożyczeniem sprzętu do nauki.
Proszę o kontakt poprzez e-dziennik lub telefonicznie 58 536 22 05.
Dyrektor szkoły
Urszula Bielska - Brodnicka
W październiku uczniowie klas 4 - 8 przystępowali do szkolnych eliminacji w konkursach tzw. kuratoryjnych. Miło nam poinformować, iż w konkursie z matematyki do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy 8 Seweryn Radomski.
Życzymy mu powodzenia i obiecujemy trzymanie kciuków na dalszych etapach.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali uroczysty apel. W tym tak uroczystym dniu uczniowie klasy 1 zostali przyjęci w poczet naszej szkolnej społeczności.
Po złożeniu życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności i wiadomości. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar naszej szkoły i nastą po czym przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły.
W naszej szkole w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli swoją pracę członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie klasy VI,VII i VIII – łącznie 6 osób podjęło się trudnego zadania, a mianowicie połączenia nauki z nieodpłatną pracą dla potrzebujących. Młodzież wybrała sobie następujące aktywności: pomoc koleżeńską, opiekę nad zwierzętami w schronisku, pracę w gminnej bibliotece, opiekę nad osobami starszymi oraz opiekę nad końmi w szkołach jazdy. Chęci i plany na wspólną pracę są obiecujące. We wtorek 6 października po lekcjach, aby miło rozpocząć podjęte zadania, omówić co i kiedy będziemy robić, zorganizowaliśmy ognisko z kiełbaskami. Było miło i smacznie a teraz ruszamy do pracy.